Třešně, strom třešeň na prodej
Třešně, strom třešeň na prodej

Prodej: strom třešeň

Prodej výborných odrůd sazenic třešní. Prodáváme samosprašné třešně, odolné červivosti, chrupky, velkoplodé, do suchých oblastí, odolné praskání a další.

Třešeň

Náleží k nejsladšímu ovoci v zahradě. Třešně jsou známé kromě svého zdravého a na vitamíny bohatého ovoce především pro své úžasné třešňové květy. Lze je obdivovat částečně již od dubna. Strom zdobí jeho bílé květy až po celé 4 týdny. A zde platí, čím více květů strom vytvoří na jaře, tím vyšší výnos. A většinou plodí opravdu bohatě. Jeden malý strom obvykle stačí pro celou rodinu.

Úroda třešní dozrává v závislosti na odrůdě, poloze a průběhu počasí velmi brzy, některé z nich již v polovině května.

Odrůdy a podnože třešní

Naše nabídka stromů třešní obsahuje jak osvědčené odrůdy, tak i výběr těch nových. Pro každou polohu a chuť naleznete tu pravou odrůdu.

Většina třešní, které nabízíme, je naroubována na podnoži colt. Takové ovocné stromky rostou slabě až středně bujně, takže se nemusíte obávat obrovského vzrůstu, který bývá pro třešně typický. Pěstovat je můžete jako čtvrtkmeny až polokmeny. Tyto podnože vykazují dobrou odolnost mrazu a příslib velmi brzké a vysoké úrody.

Jakou zvolit polohu pro výsadbu?

Stromy třešníPodobně jako ostatní ovocné stromy vyžadují slunnou polohu. Slunce je jednak předpokladem pro tvorbu cukru a tím i sladkost plodů. Pak ale také opylovači potřebují dostatek slunce a tepla, aby mohli jako "pilná včelička" opylovat jeden květ vedle druhého.

Jak sázet třešně?

Půda pro výsadbu třešně by měla být spíše lehká a propustná než těžká a zamokřená. Nejprve vykopeme jámu, která má objem jako dvojnásobek kořenového systému, minimálně však 50 x 50 cm. V místech, kde je půda těžká a nepropustná, by měla být jáma ještě hlubší. Poté, co usadíme stromek rovně do jámy, se ke kořenům přihrne jemná zem a dobře se přitlačí. Je-li stanoviště větrné, stromek je dobré vyvázat ke kůlu. Nakonec je třeba stromek vydatně zalít. Lepší je však v nižších dávkách závlahu několikrát zopakovat, než stromek takzvaně ulít.

Správný řez

V prvních letech po výsadbě by měl být mladý stromek pravidelně na jaře ořezáván výchovným řezem. Přitom jde o vytvarování koruny výhodné pro vysokou úrodu třešní. Taková je tvořena silným středovým výhonem a pokud možno plochými větvemi. Konkurenční výhony jdoucí paralelně se středovým výhonem nebo s větvemi nebo se s nimi kříží, musejí být také odstraněny. Nebojte se provádět radikálnější řez, aby byla třešeň dobře formovaná.