Prodej jabloní
Prodej jabloní – jabloně do sadu i do zahrady

Prodej jabloní – Prodáváme k výsadbě jabloně letní, podzimní i zimní.

Můžete vybírat  stromky odolné jarním mrazům, rezistentní vůči strupovitosti, nebo vhodné do vyšších poloh. Zjistěte více, jak vybírat jabloně.

Buď přímo v online nákupu zásilkovým obchodem nebo u nás si můžete koupit stromky různých forem.

Jabloň

Jabloň je velmi oblíbeným a přitom starým druhem ovoce, jehož původem je Kavkaz.

Naše nabídka dobrých prověřených odrůd a také vybraných nových odrůd poskytuje pro každou polohu vhodnou jabloň a pro každou chuť to správné jablko.

Od chutných stolních odrůd jablek, přes jablka k moštování, jablka vhodná ke kompotování nebo pečení až po sušená jablka, je využitelnost široce rozmanitá.

Prodej jabloní různých podnoží

Vhodná doba k výsadbě prostokořenných stromků je od října do dubna, pokud ovšem není půda zmrzlá. Tomu odpovídá i doba, kdy si u nás můžete prostokořenné sazenice koupit.

Prodej jabloní je nemyslitelný, pokud neznáte podnož koupeného stromku. Podnož určuje, je-li jabloň vhodná do zahrady, na terasu nebo do velkého sadu. V našem eshopu je u každého stromku jeho podnož zřetelně vyznačena. Zjistěte, jak velký strom vybrat do zahrady.

Zákrsek

Jabloň zákrsekKmen je k rozvětvení vysoký 60 až 90 cm, celková výška pak 3 až 4 metry. Zákrsek je vhodný pro intenzivní pěstování. Plodnost nastupuje velmi brzy, obvykle čtvrtým rokem, a výnosy jsou vysoké, proto se hodí zejména pro pěstování ovoce. Délka života takových stromů je ale kratší, obvykle nepřesahuje deset let.

Pro zákrsky si vyberte ovocné stromy s podnožemi, které redukují růst na polovinu:

  • M9: Slabě rostoucí, mělce kořenící, středně mrazuvzdorná. Nejrozšířenější podnož pro zákrsky u nás. Stromky vyžadují oporu, brzy plodí a dosahují vysoké výnosy.
  • P60: Slabě rostoucí, mrazuvzdorná, má sníženou náchylnost na strupovitost, spálu a padlí. Vyžadují oporu a daří se jim v písčitých půdách, nemají rády půdy těžké a zamokřené.
  • M26: Středně rostoucí a silněji kořenící, vhodná do lehčích a sušších půd, mrazuvzdorná.

Čtvrtkmen

Čtvrtkmeny mají korunu ve výšce 100 až 120 cm.

Vybírejte sazenice s podnožemi:

  • M26: Středně rostoucí, popis viz výše.
  • M7: Středně rostoucí, koření velmi dobře, vhodná do všech oblastí, nevyžaduje oporu.

Polokmen

jabloň polokmenJe stromek s korunou založenou ve výšce 120 až 160 cm, kde celková výška dosahuje 4 až 6 metrů v závislosti na podnoži a naroubované odrůdě. Jsou vhodné pro vytvoření etážového prostoru k dalšímu pěstování pod korunou, také údržba trávníku pod polokmenem je snazší než pod nižšími tvary.

Jako vhodnou podnož lze zvolit:

  • M7: Středně rostoucí, popis viz výše.