Prodej ovocných stromků. Nabízíme sazenice ovocných dřevin a keřů, pro zahrádkáře, drobné pěstitele ale i pro zahradníky a zahradnické prodejny. V našem sortimentu najdete stromky jabloní, hrušní, švestek, třešní, meruněk, broskvoní, višní, ořešáků nebo rybíz, angrešt, maliník ale také i jiné netradiční ovoce nebo málo známé ovocné druhy.

Naše stromky jsou ideální pro zahrádkáře kvůli podnožím, na kterých jsou naroubovány

Profesní pěstitelé vyžadují zejména zakrslé podnože pro ovocné stromy, pro hustou výsadbu s maximalizací výnosu na hektar. Tyto stromy se nedožívají vysokého věku a vyžadují velmi intenzívní agrotechniku. U nás najdete širokou škálu podnoží, zejména však s důrazem na možnost vypěstovat si čtvrtkmeny a polokmeny, které jsou pro zahrádkáře nejvhodnější.  Samozřejmě že nabízíme i odolné zákrsky a stromky do malých zahrad, nebo sloupové odrůdy. 

Kdy se sází ovocné stromy a kdy je vhodné strom koupit?

Většina stromů na našem eshopu je volnokořenná sadba. Jsou to čerstvě vyorané stromy z ovocné školky. Vyorávka je limitována počasím, ale většinou se začíná už z kraje října, kdy jsou stromky už odlistěné bez rizika, že by větve osychaly během zimy. Meruňky, broskvoně ale i například ořešáky takto brzo vyorávat nejde. Ty se objeví v prodeji až během listopadu. Všechny tyto volnokořené sazenice lze sázet až do zamrznutí půdy. V našich podmínkách je výsodba možná velmi často i v prosinci, protože ani mírný mráz přes den (do -2 stupňů) není problém, pokud je půda ještě nezamrzlá a jáma pro výsadbu je čerstvě vykopaná, nepromrzlá. Podzim je nejvhodnější doba na výsadbu, mnohem lepší než jaro. 

Stromy v květináčích (kontejnerech) lze sázet kdykoliv

Pokud je u sazenice v nabídce poznámka kontejner, jedná se o stromek v květináči, který má kvalitní kořenový bal a lze jej vysadit kdykoliv, během roku, včetně parného letního období. Pouze je nutné výsadbovou jámu zalít vodou až po okraj a nechat vodu vsáknout. Sazenici pak i s květináčem před výsadbou ponořit do vody na půl minuty aby nabrala a nasákla vodu do kořenového balu. Potom lze stromek vysadit i když je venku 30 stupňů ve stínu.