Ryngle stromky
Ryngle do sadu i do zahrady

Prodej ovocných stromků: ryngle. Stromky rynglí prodej.

U nás najdete fialové ryngle, žluté i zelené renklódy. Některé odrůdy rynglí jsou samosprašné nebo odolné šárce.

Sazenice rynglí vyžadují spíše teplejší polohy, ale s úspěchem porostou i v méně příznivých podmínkách kde plody mohou v některých letech méně vyzrávat. Do vyšších poloh lze doporučit Althanovu Renklódu.

Prodej stromků rynglí na našem eshopu budeme postupem času dále rozšiřovat o nové moderní odrůdy, dle licenčních možností.

Úžasné plody rynglí

Plody rynglí jsou bohaté svojí chutí. Zakousnutí do tohoto sladce šťavnatého ovoce patří k vrcholným požitkům v zahradě během roku!

Z kruhů milovníků dobrého ovoce je ryngle těžko odmyslitelná. Má mnoho druhů jak starých tak mezi novinkami, přesto je už jen málo školek, které mají zavedený sortiment rynglí.

Všechny odrůdy rynglí musí strpět klesající poptávku velkoobchodů kvůli nedostatečné trvanlivosti a schopnosti přepravy. Kdo si tedy cení obsáhlého sortimentu ovoce, ať nezapomene na tuto delikatesní potěšení smyslů.

Ryngle chutnají výborně již čerstvé, avšak toto cenné ovoce se dá mnohostranně zužitkovat také v kuchyni. Ať již zpracované jako klasické marmelády a kompoty nebo zhodnocené ve formě sirupu, pálenky nebo likéru, jsou prostě kulinářským zážitkem.

Ryngle je nenáročný strom

Ušlechtilé ryngle jsou nenáročné co se polohy týká. Ideální je teplejší slunečné a před větry chráněné místo, kde tvoří ovoce nejlepší chuti.

Aby se předešlo zbytečné ztrátě plodů, bývá při opravu silném obsypání stromu ovocem vhodné, korunu po pominutí mrazů prosvětlit. V průběhu léta je možné provést ještě druhou malou probírku. Větve s velmi mnoha plody je vhodné podepřít, aby se nevylomily.