Včelí med je jedinečný přírodní produkt. Zjistěte, jak poznat a kde koupit opravdu kvalitní med, včetně domácího testu kvality. Přesvědčte se o výhodách raw medu pro Vaše zdraví. Nechejte se inspirovat chutí celé řady jednodruhových medů.

Jak poznat a kde koupit kvalitní med

V obchodech můžete koupit mnoho druhů medu, v různých cenových relacích. Příliš levné medy mohou mít původ mimo Evropskou Unii, pravděpodobně budou Ukrajinské nebo Srbské, dost často mohou pocházet z jižní Ameriky. V čem je riziko těchto medů? Jak poznat opravdu pravý kvalitní med? Je med od včelaře záruka? Je drahý med lepší? Kde koupit pravý český med?

(Pokračování textu…)

0 Comments

Jak nepoznám pravý med

Běžně se uvádí celá řada testů pravosti a kvality pro včelí med. Ne všechny ale bývají spolehlivými ukazateli a někdy platí dokonce pravý opak. Proto zde pro Vás uvádíme některé z nich. Je to záruka, koupit med přímo od včelaře?

(Pokračování textu…)

0 Comments

8 benefitů pro raw med v našem zdraví

V České republice je spotřeba rafinovaného cukru 33 kg na osobu a rok. To je vysoce nad průměr a ve srovnání s ostatními zeměmi patříme mezi ty s největší spotřebou cukru. Naštěstí si to lidé uvědomili a trend spotřeby cukru je u nás již mírně klesající. Ve snaze žít zdravěji lidé omezují jeho spotřebu a nahrazují jej umělými sladidly a nebo jinými alternativami (např. stévií).

Z hlediska výživové hodnoty se nabízí ještě jedna cesta: raw med. Ten nejen že rafinovaný cukr nahradí, ale navíc má značný přínos pro zdraví konzumenta.

Podle nového výzkumu mohou být zdravotní přínosy obrovské, pokud snížíte svůj příjem rafinovaného cukru a nahradíte jej surovým medem.

(Pokračování textu…)

0 Comments

Druhy medu a jejich jedinečnost

Včely přinášejí nektar z mnoha druhů rostlin do jednoho úlu. Avšak vhodnými včelařskými technikami lze docílit toho, že jsou jednotlivé rámky zaneseny více méně jednodruhovým medem. Postupným vytáčením pak získáme různé druhy medu.

(Pokračování textu…)

0 Comments

Konec obsahu

Více stránek není k dispozici