Jak poznat a kde koupit kvalitní med

V obchodech můžete koupit mnoho druhů medu, v různých cenových relacích. Příliš levné medy mohou mít původ mimo Evropskou Unii, pravděpodobně budou Ukrajinské nebo Srbské, dost často mohou pocházet z jižní Ameriky. V čem je riziko těchto medů? Jak poznat opravdu pravý kvalitní med? Je med od včelaře záruka? Je drahý med lepší? Kde koupit pravý český med?

(Pokračování textu…)

0 Comments

Jak nepoznám pravý med

Běžně se uvádí celá řada testů pravosti a kvality pro včelí med. Ne všechny ale bývají spolehlivými ukazateli a někdy platí dokonce pravý opak. Proto zde pro Vás uvádíme některé z nich. Je to záruka, koupit med přímo od včelaře?

(Pokračování textu…)

0 Comments

Prodej medu od včelaře – včelí raw med

Včelaříme na malé rodinné farmě v jesenickém regionu. Zvolíte-li prodej medu přímo od včelaře, získáte kvalitní český med hodnotný jako raw potravina. Kvalitní med od včelaře přímo na Váš stůl…

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prodej medu od včelaře – včelí raw med

8 benefitů pro raw med v našem zdraví

V České republice je spotřeba rafinovaného cukru 33 kg na osobu a rok. To je vysoce nad průměr a ve srovnání s ostatními zeměmi patříme mezi ty s největší spotřebou cukru. Naštěstí si to lidé uvědomili a trend spotřeby cukru je u nás již mírně klesající. Ve snaze žít zdravěji lidé omezují jeho spotřebu a nahrazují jej umělými sladidly a nebo jinými alternativami (např. stévií).

Z hlediska výživové hodnoty se nabízí ještě jedna cesta: raw med. Ten nejen že rafinovaný cukr nahradí, ale navíc má značný přínos pro zdraví konzumenta.

Podle nového výzkumu mohou být zdravotní přínosy obrovské, pokud snížíte svůj příjem rafinovaného cukru a nahradíte jej surovým medem.

(Pokračování textu…)

0 Comments

Kde bzučí včely

Jak vidí včely 🐝ten, který je sám chová? - Architekt, který objevil vášeň pro včely.Premiéra dnes 16.3. v 20:00 na TV NOE. - Reprízy 17.3. v 14:40 a 22.3. v…

0 Comments

Jak vybrat včelí matky

Když se sejdou včelaři na pivo, často rozvinou diskuzi, případně i hádku, který kmen včelí matky je nejlepší. Vzhledem k tomu, že každý má kus pravdy, je třeba si uvědomit, že genetické vlohy, které šlechtitelé spousty let pečlivě selektovali, se výrazně podílí na úspěchu včelařovy činnosti a mnohdy zachraňují chyby, kterých se včelař dopustí. Ovšem každé stanoviště je jiné, tak jako i konkrétní způsob včelaření a klimatické podmínky Vaší oblasti. Proto zde uvedu několik známých kmenů, které mohou být inspirací pro Váš chov.

(Pokračování textu…)

0 Comments
Jak vybrat včelí matky
Označená včelí matka

Jak vyrábíme svíčky z včelího vosku

Vyrobit svíčky z včelího vosku je opravdu zážitek. Každá taková svíčka je originální výrobek ze zcela přírodních materiálů. Tyto svíčky mají krásnou medovou barvu. Včelí vosk také po medu nádherně voní i když svíčku jen tak postavíte v pokoji.

Je-li včelí vosk dobře pročištěn, hoří svíčky zcela čistým plamenem bez kouře. Na rozdíl od běžných svíček, které jsou vyrobeny z ropných produktů, svíčky z včelího vosku jsou zdravé, protože neprodukují žádné karcinogenní látky.

(Pokračování textu…)

0 Comments

Včela – Tajuplný výlet za sluncem

Máme pro Vás a Vaše děti tip na jedinečnou zážitkovou výstavu Včela v galerii Sladovna Písek. Váš včelař.

Staňte se včelou a vydejte se za sluncem.

Ve Sladovně se otevřela brána do nové zážitkové výstavy s názvem Včela – Tajuplný výlet za sluncem. Chcete zažít včelí svět všemi smysly? Otevřete oči, nastražte uši a přivoňte. Cítíte tu vůni medu a pláství? Matka včel tu na vás čeká a potřebuje vaši pomoc. Pomůžete jí?

(Pokračování textu…)

0 Comments

Konec obsahu

Více stránek není k dispozici